O mnie

 Od blisko 20 lat zajmuję się planowaniem strategicznym. Wyspecjalizowałem się w budowaniu strategii zrównoważonego rozwoju i wdrażaniu zasad społecznie odpowiedzialnego zarządzania w przedsiębiorstwach. W przeszłości zawodowo związany byłem z Arthur Andersen, Telekomunikacją Polską oraz D. Kulczyk i J. Santorskim. Byłem m.in. współtwórcą RESPECT Index, a także autorem pierwszego w Polsce raportu CSR opartego o wytyczne GRI.

Od blisko 20 lat zajmuję się planowaniem strategicznym. Wyspecjalizowałem się w budowaniu strategii zrównoważonego rozwoju. W przeszłości zawodowo związany byłem z Arthur Andersen, Telekomunikacją Polską oraz D. Kulczyk i J. Santorskim. Obecnie pracuję jako niezależny doradca. Byłem twórcą merytorycznej strony ankiety badawczej RESPECT Index, pomysłodawcą koncepcji, jak i współtwórcą samego projektu. Uczestniczyłem w pracach PKN nad normą PN-ISO 26000. Współtworzyłem w ramach międzynarodowego zespołu UNDP narzędzie monitorowania rozwoju CSR w krajach Europy Środkowej. Opracowałem autorski model oceny inwestycji w projekty CSR oraz dwa modele wspomagające wdrażanie CSR w mikro-, małych- i średnich przedsiębiorstwach. Byłem też redaktorem naczelnym Standardu Informacji Niefinansowych (SIN). We wrześniu 2016 r. zostałem powołany przez ówczesnego wicepremiera Mateusza Morawieckiego w skład Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw.

Byłem też autorem pierwszego w Polsce raportu społecznego przygotowanego w oparciu o wytyczne Global Reporting Initiative (G2).Został on wyróżniony w pierwszej edycji konkursu Raporty Społeczne (2006). W konkursie tym dwukrotnie nagrodzono również inny raport mojego autorstwa, tj. raport L.W. Bogdanki: raport za lata 2012-2013 został nagrodzony za najlepszy debiut oraz otrzymał nagrodę Ministra Gospodarki, z kolei raport zintegrowany za rok 2015 został uznany za najlepszy w Polsce, zdobywając Nagrodę Główną, oraz Nagrodę Ministra Rozwoju. Ten sam raport został również uznany za najlepszy w Europie Środkowej, zdobywając nagrodę Green Frog Award (GFA) – Deloitte Central European Sustainability Report Award 2016. Wyróżnienia otrzymywały również inne z przygotowywanych przeze mnie raportów (np. Grupa Budimex). Łącznie przygotowałem ich około 50-ciu oraz kilkanaście strategii CSR. Współpracowałem lub współpracuję m.in. z takimi markami jak Budimex, Coca-Cola HBC Polska, Energa, Fundacja LOTTO, GPW w Warszawie, Grupa Azoty, IKEA, Jastrzębska Spółka Węglowa, Kulczyk Investments, LW Bogdanka, Orange, mBank, Pekaes, Pelion, PGE, czy UNDP.

Doktoryzowałem się w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, koncentrując się na wycenie efektów finansowych społecznej odpowiedzialności biznesu. Jestem również absolwentem tej uczelni na kierunkach Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne oraz Finanse i Bankowość. Ukończył też z wyróżnieniem MBA na Oxford Brookes University.


dr Jacek Dymowski
Doradztwo: strategie CSR – zrównoważony rozwój, raportowanie niefinansowe